İLÇEMİZ KAYMAKAMI DR. OZAN BALCI 12–22 HAZİRAN ULUSLARARASI ATATÜRK, KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ AÇILIŞ PROGRAMINA KATILDI
 
12–22 Haziran Amasya Uluslararası Atatürk, Kültür ve Sanat Festivali Kapsamında kortej yürüyüşü ve etkinliklerin açılış töreni yapıldı.
 
Kortej yürüyüşü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 12 Haziran 1919’da Amasya’ya gelişinde halk tarafından karşılandığı Cülustepe’den başlayan yürüyüş, İhsaniye ve  Pirinççi caddesi boyunca coşkulu bir şekilde devam ederek, Yavuz Selim Meydanına kadar devam etti.
 
Yavuz Selim Meydanındaki törende ise ilk olarak Atatürk Anıtına çelenkler sunularak, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. Daha sonra Festival Şeref Defteri Amasya Valisi Sayın Salih  IŞIK ve protokol tarafından imzalandı.
 
12–22 Haziran Aamasya Uluslararası Atatürk, Kültür ve Sanat Festivali Kapsamında kortej yürüyüşüne Amasya Valisi Salih IŞIK, İlçemiz Kaymakamı Dr. Ozan BALCI,   Garnizon Komutanı Zafer UĞUR,, Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR, Merzifon Belediye Başkanı Alp KARGI, Merzifon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dursun DAĞDELEN,  il, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.