İLÇEMİZ KAYMAKAMI DR. OZAN BALCI ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA YÖNELİK TEMSİLİ ASKERLİK UYGULAMASI PROGRAMINA KATILDI
 
İlçemiz Kaymakamı Dr. Ozan BALCI, 5. Ana Jet Üs Komutanlığında engelli vatandaşlara yönelik planlanan 'Bir Günlük Temsili Askerlik' uygulaması programlına katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program protokol konuşması, Türk Bayrağı ve silah üzerine el koyarak yemin töreni ve terhis belgelerinin dağıtım ile son buldu. 
 
İlçemiz Kaymakamı, engelli askerlere seslenerek, 'Askerlik her Türk gencinin yapması gereken kutsal bir görevdir. Sizler bu üniforma ve birazdan edeceğiniz kutsal askerlik yemini ile tam bir asker olacaksınız. Bugün sizlere, kısa da olsa, kutsal askerlik görevini yapmanın gurur ve onurunu yaşatmaktan ve şanlı Türk ordusunun şerefli birer neferi olarak sizleri aramızda görmekten dolayı mutluluk duyuyor ailelerinize ve sizlere hayırlı ve uğurlu olsun ifadelerini kullanarak emeği geçenlere teşekkür ederek bu tören vesilesiyle aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyor hepinize saygılar sunuyorum' dedi.
 
Programa İlçemiz Kaymakamı Dr. Ozan BALCI, Garnizon Komutanı Hv.Plt.Tuğg. Rafet DALKIRAN,  Amasya Tugay Komutanı Tank. Kr.Alb.Zafer UĞUR, Belediye Başkan Vekili Haydar KÖSE, Kıdemli Hakim Yusuf ÖZKAN, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman GÜL, davetliler ve engelli yakınları katıldı.