İLÇEMİZ KAYMAKAMI DR. OZAN BALCI’NIN 23 NİSAN EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI
 
 
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün “Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 97. Yıl dönümünü Milletçe büyük bir gurur ve coşkuyla kutlandığı bu günde, Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan edilmiştir.
 
Meclisin açılış günü olan 23 Nisan, Türk milletinin şanlı uyanışı ile direnişini simgelemekte, aynı zamanda milli birlik ve beraberliğin en güzel örneği olan Kurtuluş Savaşı sonrasında, millet iradesinin vücut bulduğu ve Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı gündür. O gün millet egemenliğine dayanan bir demokrasi anlayışının temeli atılırken, bizleri geleceğe taşıyacak olan çocuklarımız unutulmamış, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, bu davranışı ile çocuk hakları konusunu dünya gündemine taşımış, çocuklara olan sevgisini en üst seviyede ispat etmiştir.  Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın, kendi başına karar verebilen, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, varlıklarıyla hayatımıza neşe katan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten duygularımla kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk  olmak üzere, Milli Mücadelede için ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve  bağımsızlığımız için canını vermiş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum."