İki yıldır görev yaptığım Merzifon ilçemizden 20.08.2017 tarih ve 2017345 sayılı müşterek kararname ile yeni görev yerim olan Diyarbakır ili Merkez Kayapınar ilçesi Kaymakamlığı görevini yürütmek üzere ayrılıyorum. İlçemizde bulunduğum ilk günden beri halkımızın bana gösterdiği sevgi, saygı ve desteklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum.                                          
        Merzifon’da görev yaptığım süre içerisinde aklımı, yeteneklerimi ve kamu kaynaklarını maksimum düzeyde halkımızın yararına kullanmak için gayret gösterdim. Hizmet ve yatırımların gerçekleşmesinde daima ortak akıl ve birlikte yönetim anlayışını hâkim kılma gayreti içerisinde oldum. Birlikte uyum içerisinde, mesai mefhumu gözetmeden çalışan tüm mesai arkadaşlarıma, kamu kurum ve kuruluşlarımızın temsilcilerine, ilçemizin gelişmesine daima katkı sağlayan maddi ve manevi desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen her zaman ve her koşulda yanımızda olan Sayın Valimize, İl Genel Meclisi Başkanı ve üyelerine. tüm siyasi partilerimizin temsilcilerine ve değerli siyasetçilerimize, Kıymetli Belediye Başkanımıza, Belediye Başkan Yardımcılarımıza,  Belediye Meclis Üyelerimize, çalışanlarına. köy ve mahalle muhtarlarımıza, sivil toplum kuruluşları temsilcilerimize ve gönüllülerine, sanayicilerimize, esnaf ve sanatkârlarımıza ve değerli Merzifon halkına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum, hakkım varsa helal ediyorum, Merzifon’ lu kardeşlerimin de haklarını helal etmelerini istiyorum.
        Merzifon’dan ayrılırken gönlümün ve kapımın sizlere sonuna kadar açık olduğunu bilmenizi isterim. Merzifon’un gönlümde her zaman ayrı bir yeri olacaktır.
        Bu duygu ve düşüncelerle hepinize saygı ve mutluluklar dileyerek veda ediyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.     
                                                                                                                    
                                                                                                                                                                                                                                                                                              Dr. Ozan BALCI
                                                                                                                                                                                                                                                                                 Merzifon Kaymakamı