JAPONYA JICA TARAFINDAN 1 MİLYON MEYVECİLİK FİDAN YETİŞTİRME SAHASINA MAKİNE DESTEĞİ
 
 
İlçemiz Kaymakamı Dr. Ozan BALCI, 1 Milyon Meyve Yetiştirme Projesi kapsamında  İlçemiz Bahçecik Köyü sınırlarında bulunan çalışma sahasında kullanılmak üzere Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü ve JICA (Japonya Uluslar Arası İşbirliği) arasında yapılan proje kapsamında alınan çapa, ot temizleme makinası ,budama ve meyve toplama makinalarını inceledi.
 
İlçemiz Kaymakamı, İlçemizde Meyveciliği Geliştirme Projesi Kaymakamlığımız koordinesinde Merzifon Ziraat Odası Başkanlığı, İlçe Özel İdare Müdürlüğü ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olup, ceviz, misket elma, kiraz, kurşburnu, kızılcık, alıç, hünnap gibi 1 milyon meyve fidanı yetiştirildiğini ifade ederek, Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü ve JICA (Japonya Uluslar Arası İşbirliği) arasında yapılan proje kapsamında, fidan yetiştirme  çalışma sahasında kullanılmak üzere çapa, ot temizleme makinası ,budama ve meyve toplama makinalarını aldıklarını ifade ederek, firma yetkililerinden makinaların çalışması hakkında bilgi aldı.
 
İlçemiz Kaymakamı Dr. Ozan BALCI’ya Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman GÜL, Gıda Tardım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Celal EKER, Merzifon Ziraat Odası Başkanı İsmail ÇELİK ve Japonya’dan gelen firma yetkilileri eşlek etti.