T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI
Web sitemizi ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.
Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.
Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.
Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.
Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;
İşlevsel: Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.
Oturum Çerezleri (Session Cookies) |
Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. |
Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:
Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresi ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.
Kanunun ilgili kişinin haklarını düzenleyen 11 inci maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.
Kaymakamımız Sayın Ali GÜLDOĞAN, Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip ERDOĞAN'ın eşi Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendi’nin himayesinde yürütülen “Sıfır Atık Projesi” Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Kararı ile 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü ilan edilmesi kapsamında Merzifon Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde açılan Aile Destek Merkezinde (ADEM) düzenlenen programa katıldı.
Kaymakamımız Sayın Ali GÜLDOĞAN, daha sonra, Aile Destek Merkezi (ADEM) kursiyerleri tarafından gerçekleştirilen, 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü nedeniyle, geri dönüşüm kapsamında dekoratif ev aksesuarları hazırlama kurslarını gezerek yetkililerden bilgi aldı.
Kaymakamımız, “doğamızı korumalı ve yaşam alanlarını dikkatli bir şekilde kullanmalıyız”. Çevre koruma bilincinin önemine vurgu yapan Sayın Kaymakamımız “bu kapsamda yarınlarımız için çocuklarımıza, gençlerimize ve tüm topluma bu bilinci kazandırmalıyız dedi”.
Kaymakamımız Sayın Ali GÜLDOĞAN, program sonunda, ilimizde sıfır atık konusunda farkındalık yaratmak, tüketimi alışkanlıklarını değiştirmek, moda sektörünün çevre ve iklim değişikliğine etkisini göstermek üzere yaptığı çalışmalarla ülkemizde ve dünyada dikkat çeken moda tasarımı yapan Elif KILIÇ’ın kendisine teslim edilen ve kendisinin ayrı toplayarak biriktirdiği mavi kapakları lisanslı tesisi olan ilimizde bulunan dönüşüm tesisine teslim etmesinden dolayı buradan gelen gelirin Merzifon Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına bağış yaparak yadıma ihtiyaç olan vatandaşlara ulaşmasını sağlamasından dolayı, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünce hazırlanan plaketi takdim etti.
Kaymakamımız, Merzifon Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılacak bağışın, ihtiyaç sahibi öğrencilerimize burs olarak verileceğini açıkladı.
Aile Destek Merkezi (ADEM)’inde düzenlenen programa Kaymakamımız Sayın Ali GÜLDOĞAN yanı sıra, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Zafer BEKTAŞ, Şube Müdürü Sevim SÖKÜT, Merzifon Organize Sanayi Bölge Müdürü Gökhan GÜRLER, Tema Vakfı Merzifon Temsilcisi Kadir ACAR, Moda Tasarımcısı Elif KILIÇ, daire amirleri, kurs öğreticileri ve kursiyerler katıldı.