KURBAN BAYRAMI BAYRAMLAŞMA TÖRENİ
 
İlçemiz  Kaymakamı Dr. Ozan BALCI, Kurban Bayramının ikinci günü olan 02 Eylül 2017 Cumartesi günü Medrese Parkında gerçekleşen Bayramlaşma Töreni Programına katıldı.
 
İlçemiz Kaymakamı Dr. Ozan BALCI, Milletimizin manevi değerleri arasında büyük önemi ve yeri bulunan, bir Kurban Bayramını daha sağlık ve huzur içerisinde karşılamanın mutluluğunu paylaşıyoruz. Toplumsal yaşamımızsa önemli yeri bulunan bayramlar, dini ve milli inançlarımızı örf ve adetlerimizle süsleyip, geçmişten devraldığımız mirası zenginleştirerek geleceğe taşıdığımız, sevinç ve kederlerimizin paylaşıldığı, birlik, beraberlik ve dayanışmamızın pekiştirildiği, hoşgörünün ve yardımlaşma duygularının en güzel örneklerinin sergilendiği yüzyıllar boyu özenle örülmüş değerlerimizin yaşatılması ve kuşaktan kuşağa aktarılmasını sağlayan sevgi günleridir. Yaşamımızı zenginleştiren ve renklendiren bayramları, insanların birbirine yakınlaşması, kaynaşması, üzüntülerin yerini sevincin alması, kardeşlik dostluk bağlarının canlanması, birliğimizin daha da güçlenmesi için birer fırsat olarak değerlendirmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramının tüm insanlığa, ülkemize ve Merzifonlu hemşerilerime, mutluluk ve bereket getirmesi diler, sevdiklerinizle birlikte güzel bir bayram geçirmeniz dileğiyle bayramınızı en içten duygularla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım diye ifade etti.
Programa İlçemiz Kaymakamı Dr. Ozan BALCI, Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğg. Özkan Edip AKGÜLAY, Belediye Başkanı Alp KARGI, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.