BEYAZ BAYRAK SERTİFİKA VE BESLENME DOSTU OKUL SERTİFİKA DAĞITIM TÖRENİ
 
İlçemiz Kaymakamı Gürkan DEMİRKALE, Fen Lisesinde düzenlenen Beyaz Bayrak Sertifikası ve Beslenme Dostu Okul Sertifikası Dağıtım Töreni Programına katıldı.
 
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla, Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında arasında “Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü” ve Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı okulların sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında teşvik edilmesi ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul ortamı ve öğrenci sağlığının geliştirilmesi amacıyla protokol imzalanmıştır.
 
İlçemiz Kaymakamı Gürkan DEMİRKALE, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet YOZGAT, İlçe Sağlık Müdür Vekili Dr. Selma KAYNAK, Okul Müdürleri, Öğretmenler  ve öğrencilerin katıldığı programda.  İmzalanan protokol çerçevesinde, 2016-2017 Eğitim Öğretim döneminde, “Beyaz Bayrak - Beslenme Dostu Okul” sertifikaları almaya hak kazanan Merzifon, Gümüşhacıköy ve Hamamözü İlçelerindeki okullara sertifikaları verildi.