ORTAOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI YIPILDI
 
İlçemiz Kaymakamı Dr. Ozan BALCI, Kaymakamlığımızın desteği ile yapılan, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine edilen Ortaokullar arası düzenlenen bilgi yarışması programına katıldı.
 
2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı içerisinde yapılan yarışma sonucu bilgi yarışması finaline katılmaya hak kazanan İlçemiz Mehmet Çelebi Ortaokulu, Toki Kara Mustafa Paşa Ortaokul, Cumhuriyet Ortaokulu, Namık Kemal Ortaokulu, Şehit Başkomiser Zeynep Sağır İmam-Hatip Ortaokulu ve Özel Sınav Ortaokulu öğrencileri arasında bilgi yarışması düzenlenmiştir.
 
Akif Gülle Kültür Merkezinde gerçekleşen bilgi yarışmasında 1. ciliği  Cumhuriyet Ortaokulu, 2. ciliği Şehit Başkomiser Zeynep Sağır İmam-Hatip Ortaokulu ve 3. cülüğü ise Namık Kemal Ortaokulu ile Özel Sınav Ortaokulu elde etmiştir.
 
İlçemiz Kaymakamı Dr. Ozan BALCI, böyle güzel bir günde öğrencilerimizle birlikte olmaktan çok mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Dereceye giren okulları tebrik ediyor, onları yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. Öncelikle bir numaralı hedefiniz sağlam kişilikli ve sağlam karakterli insanlar olun. Disiplinli olun ve kendinize hedefler koyun. En az iki tane yabancı dil öğrenmeye gayret gösterin. Her gün en az bir saat kitap okuyun diye ifade ederek, bilgi yarışmasına katılan öğrencileri tebrik ederek, yarışmaya katılan 25 öğrenciye başarı belgesi ve her öğrenciye birer kol saati ile kitap hediye verdi. Bilgi yarışmasına katılan okullara katılımlarından dolayı Başarı Belgesi verirken, 23 öğretmene bilgi yarışmasına katkılarından dolayı Teşekkür Belgesi ile taltif etti. 
 
Bilgi Yarışmasına İlçemiz Kaymakamı Dr. Ozan BALCI, Belediye Başkanı Alp KARGI, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman GÜL, İlçe Jandarma Komutanı J.Bnb. Hakan KAHRAMAN, İlçe Emniyet Müdürü Seyfettin SÜER, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet YOZGAT, Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Dursun DAĞDELEN, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.