PROF. DR. HALUK ÖZEN BİLGİ VE ÖĞRENME MERKEZİ
 
İlçemiz Kaymakamı Gürkan DEMİRKALE, İlçemiz Ulukuşlar Konağında faaliyet gösterecek olan Prof. Dr. Haluk ÖZEN Bilgi ve Öğrenme Merkezinin açılışına katıldı.
 
Merzifon Belediye Başkanlığı ve Hacettepe Üniversitesi Teknokent Teknoloji Transfer Merkezi ile birlikte yürüttüğü Herkes İçin Kütüphane Projesi kapsamında Ulukuşlar Konağında faaliyet gösterecek olan Prof. Dr. Haluk ÖZEN Bilgi ve Öğrenme Merkezi  açılışı gerçekleştirildi.
İlçemiz Kaymakamı Gürkan DEMİRKALE, Bilgi ve Öğrenme Merkezimizin çocuklarımıza, gençlerimize yeni ufuklar açmasını, şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyor, emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum dedi.
 
Akif Gülle Kültür Merkezinde gerçekleştirilen açılış programına, İlçemiz Kaymakamı Gürkan DEMİRKALE, 21. ci ve 22. ci dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Amasya Milletvekili Akif GÜLLE, 23. cü dönem Cumhuriyet Halk Partisi Amasya Milletvekili Hüseyin ÜNSAL, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.  Haluk ÖZEN, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.  Metin ORBAY,  Garnizon Komutanımız Hv. Plt. Tuğg. Sayın Özkan Edip AKGÜLAY, Belediye Başkanı Alp KARGI, Cumhuriyet Başsavcısı Faruk KAYNAK, Hacettepe Teknokent Teknoloji Transfer Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sayın Candan GÖKÇEOĞLU, Milli Eğitim Müdürü Ahmet YOZGAT, siyasi parti temsilcileri, veliler ve öğrenciler katıldı.