ŞEHİT TANK.UZM.ONB. HALİL İBRAHİM AYGÜL  TÖRENLE KARŞILANDI
 
Suriye’nin Afrin bölgesinde barışı ve huzuru tesis etmek amacıyla düzenlenen Zeytin Dalı operasyonunda şehit düşen Tank Uzman Onbaşı Halil İbrahim AYGÜL toprağa verilmek üzere uçakla Merzifon 5. Ana Jet Üst Komutanlığına getirildi.
 
Törende Valimiz Dr. Osman VAROL, kahraman Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine ise sabırlar diledi. Şehidimiz daha sonra uçaktan indirilerek tören mangası tarafından cenaze aracına konuldu ve konvoy eşliğinde memleketi Çorum’a gönderildi.
 
Şehidimizi karşılamak için düzenlenen törene, Amasya Valisi Dr. Osman VAROL, Çorum Valisi Necmeddin KILIÇ, Çorum Milletvekili Salim USLU, Tugay Komutanı Zafer UĞUR, Amasya Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR, İlçemiz Kaymakamı Gürkan DEMİRKALE, Merzifon 5'nci Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğg. Özkan Edip AKGÜLAY, Merzifon Belediye Başkanı Alp KARGI, İl Jandarma Komutanı Selami Akşit, İl Emniyet Müdürü Fahri BULUT sivil ve askeri erkân ile şehit yakınları katıldı. Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine ve  Milletimize sabırlar diliyoruz.