ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİMİZE BİRLİK VE BERABERLİK İFTAR YEMEĞİ DÜZENLENDİ
 
 
Kaymakamlığımız koordinatörlüğünde, Garnizon Komutanlığı, Merzifon Belediye Başkanlığı, Siyasi Partiler, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Ziraat Odası Başkanlığı, Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı, Köy Muhtarları. Mahalle Muhtarları katkıları, Siyasi Partilerin ve halkımızın katılımı ve desteği ile, 11 Haziran 2017 Pazar günü akşamı, Kara Mustafa Paşa Cami yanındaki Cumhuriyet Meydanında İlçemiz merkez ve köylerinde ikamet eden Şehit Aileleri ve Gazilerimizin katıldığı birlik ve beraberlik iftar programı düzenlendi.
 
Düzenlenen birlik ve beraberlik iftar programında İlçemiz Kaymakamı Dr. Ozan BALCI, birlik ve bütün olunduğunu göstermek amacıyla bir araya gelindiğini belirterek, bu gün vatan uğruna canlarını veren şehit ve uzuvlarını veren gazi ailelerimizle birlikte, birlik ve beraberliğimizi sağlamlaştırmak, bir bütün olduğumuzu göstermek için bir araya geldik ifadesini kullandı.
 
Kaymakamlığımız koordinesinde düzenlenen iftar programına, Amasya Valisi Salih IŞIK, İlçemiz Kaymakamı Dr. Ozan BALCI, Amasya Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekilleri Naci BOSTANCI, Haluk İPEK, Amasya Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Mustafa TUNCER, Garnizon Komutanı Hv.Plt.Tuğg.Rafet DALKIRAN, Belediye Başkanı Alp KARGI, Cumhuriyet Başsavcısı Faruk KAYNAK, 22, 23 üncü Amasya Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Akif GÜLLE, İl Genel Meclis Üyeleri, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Şehit Aileleri, Gaziler ve Merzifon halkı katıldı.